...

Recenze bezzrcadlového fotoaparátu Fujifilm X-T1

„Systémové“ fotoaparáty s ochrannou třídou rovnající se profesionálním reportážním zrcadlovkám, ve výjimečných případech i vyšší, se objevily v nabídce téměř všech klíčových výrobců. Fujifilm X-T1 je nástupcem bezpochyby jedné z nejstylovějších řad fotoaparátů na světě.

Bezzrcadlové fotoaparáty

Digitální kompaktní fotoaparát Fujifilm X-T1 s výměnnou optikou

16,3MP 18-55mm F2,8-4 R 3″ 2060 USD

Kupující, zejména amatéři, kteří nemají dostatek zkušeností, ale mají jasnou touhu vymanit se v blízké budoucnosti ze začarovaného kruhu nekonečných upgradů hardwaru a pořídit si výkonný funkční fotoaparát nabitý moderními funkcemi a technologiemi, by si měli uvědomit, že u „systémového“ fotoaparátu je důležité nejen tělo tělo fotoaparátu , ale i samotný systém. V chráněném fotoaparátu by mělo být chráněno vše, především objektiv. Tady to začíná být složité. Slíbil na začátku tohoto roku, prachotěsný zoom 18-135 mm a neobjeví se v prodeji, a Kit 18-55 mm sice má dobrou kvalitu obrazu pro svou třídu, ale fotograf chycen v dešti, to nepomáhá, a na pláži je velké riziko zachycení prachu v optice a snímači. Takže koupě X-T1 jako chráněného fotoaparátu se v tuto chvíli jeví jako investice do nejisté budoucnosti.

Samotný fotoaparát je zdrojem zájmu. Vyroben v hořčíkovém těle, v provedení kompaktní filmové zrcadlovky, má možnost instalace portrétního gripu – vnější znaky seriózního pracovního fotografického nástroje. Na horní palubě, kde se u zrcadlovek nachází pentaprisma a expozimetr, je umístěn digitální hledáček s téměř 2,5 milionu bodů a nejlepší kombinací funkcí, která byla v té době k dispozici. Stejně jako u ostatních fotoaparátů této řady je inspirace čerpána z nejlepších příkladů fotografie minulosti, a to jak po stylistické, tak po ergonomické stránce. Dva ze tří polomechanických voličů expozice s dvoustupňovou konstrukcí umožňují ovládat několik dalších nastavení. Šest přizpůsobitelných funkčních tlačítek, 7 paměťových bank pro předvolby vám umožní mít fotografie zcela pod kontrolou, aniž byste ztráceli jedinou vteřinu drahocenného času. Z reportážního režimu se můžete přepnout například do studiového režimu několika stisknutími tlačítka.

K rychlosti reakcí fotoaparátu významně přispívá hybridní systém automatického ostření: snímač formátu APS-C založený na technologii X-trans obsahuje mezi subpixely v obrazové formaci snímače ostrosti s fázovým rozdílem.

Mezi doplňky plně profesionálního fotoaparátu patří bezdrátový přenos dat a ovládání, rozsáhlá nabídka vlastních režimů snímání, softwarová simulace reprodukce barev vlastního filmu Fuji a řada digitálních filtrů.

Ohodnotit tento článek
( Zatím žádné hodnocení )
Michal Dvořák

Zdravím, milí čtenáři! Jsem Michal Dvořák a moje cesta světem domácích spotřebičů trvá více než 28 obohacující roky. To, co bylo zahájeno jako zvědavost na mechaniku těchto každodenních nezbytností, rozkvetlo v trvalou vášeň a kariéru věnovanou pomoci ostatním při navigaci v oblasti domácích spotřebičů.

Recenze spotřebičů od odborníků
Comments: 5
  1. Kristýna

    Jaká je kvalita fotografií, které tento fotoaparát produkuje?

    Odpovědět
  2. Markéta

    Mám zájem o bezzrcadlovou fotografování a slyšel jsem hodně o Fujifilm X-T1. Mohl by mi někdo sdělit své osobní dojmy a zkušenosti s tímto fotoaparátem? Doporučujete ho pro pokročilého fotografa? Děkuji!

    Odpovědět
    1. Ivana Šťastná

      Jsem velkým fanouškem Fujifilm X-T1. Má velmi kvalitní obrazový snímač a skvělou ergonomii. Systém oostřování je rychlý a přesný, což oceníte zejména při focení akčních scén. Navíc nabízí širokou škálu objektivů, které jsou vysoce kvalitní. Pro pokročilého fotografa je X-T1 skvělou volbou díky svým manuálním ovládacím prvkům a výkonným funkcím. Jedním z mála nedostatků je menší velikost displeje, který může být při dlouhodobém focení nepohodlný. Celkově však Fujifilm X-T1 doporučuji pro všechny, kteří se chtějí ponořit do světa bezzrcadlovek a získat skvělé výsledky.

      Odpovědět
    2. Lucie Svobodová

      Jsem rád, že máte zájem o Fujifilm X-T1, je to skvělý fotoaparát s širokým rozsahem funkcí a vynikající kvalitou obrazu. Osobně mám s tímto fotoaparátem velmi pozitivní zkušenosti, zejména co se týče ergonomie a ovládacích prvků. Jeho retro design je také velmi atraktivní. Doporučuji ho jak pro začínající, tak i pro pokročilé fotografy, kteří hledají kvalitní a spolehlivý fotoaparát pro svou práci. Jsem si jist, že s Fujifilm X-T1 budete velmi spokojeni.

      Odpovědět
  3. Filip Holub

    Jaká je kvalita fotografií pořízených fotoaparátem Fujifilm X-T1?

    Odpovědět